Kőkemény öt hét következik
Az immár Kondás Elemér irányításával készülő egyetemi gárda a lehető leghatékonyabban szeretné kihasználni a felkészülési időszakot.
A labdarúgók állapotának felmérésével indult a felkészülés a DEAC-nál, a SET-ben pénteken, illetve ma délelőtt elvégezték az ilyenkor szokásos vizsgálatokat, délután pedig Kondás Elemér irányításával az edzéseket is megkezdte az NB III-as csapat a Dóczy utcai sportcampuson.
– Egyéni program alapján már készülnek egy ideje a játékosok, most pedig hivatalosan is elindult a felkészülésünk. Hétfőn, vagyis ma egy edzést tartottunk, kedden kettő, szerdán egy, csütörtök kettő, péntek egy tréning lesz, majd szombaton következik az első felkészülési találkozónk, amelyet a Tiszaújváros ellen vívunk. A program hasonló lesz a folytatásban is, öt hét áll rendelkezésünkre, hogy a rajtra megfelelő állapotba kerüljünk, próbáljuk maximálisan kihasználni az időt. A keret kialakítása folyamatosan zajlik, jelentős átalakulás nem várható, de azért lesznek változások, illetve több fiatal fog csatlakozni, hiszen egy 2008 után született labdarúgónak is a pályán kell majd lennie. A 2026/27-es bajnokság a tervek szerint július 26-án kezdődik, ugyan a sorsolás még nem volt meg, így nem tudjuk, ki ellen kezdünk, ahogyan azt sem, mely csapatok alkotják majd az Északkeleti csoportot, de nekünk ezzel nem is kell foglalkozni, csak a munkára koncentrálunk, a lehető leghatékonyabban szeretnénk eltölteni az elkövetkezendő heteket – mondta el a DEAC vezetőedzője, Kondás Elemér, aki egy domináns, kezdeményező csapat építésén munkálkodik, amely uralni tudja a mérkőzéseket és lehetőleg győzelemmel abszolvál minél több összecsapást.
A felkészülési időszak alatt a fekete-fehérek a Tiszaújvárossal, a Nyíregyházával, a Békéscsabával és a Kazincbarcikával is megmérkőznek majd. Mint ismert, a Debreceni Egyetem NB III-as labdarúgócsapata a 2025/26-os szezont a harmadik helyen zárta az Északkeleti csoportban és csupán rosszabb gólkülönbsége miatt maradt le az osztályozót érő második pozícióról. A célok az új idényben sem változnak, továbbra is a feljutás lebeg a debreceniek szeme előtt.
A DEAC nyári felkészülési mérkőzései
2026.06.27., szombat 11 óra: DEAC-Tiszaújváros (DEAC Sportcampus)
2026.07.04., szombat 11 óra: DEAC-Nyíregyháza II (DEAC Sportcampus)
2026.07.11., szombat 12 óra: Békéscsaba-DEAC (Békéscsaba, dupla edzőmeccs)
2026.07.19., vasárnap 12 óra: Kazincbarcika-DEAC (Kazincbarcika, dupla edzőmeccs)